Ciklatrono kėlimas Kauno klinikose
Kauno klinikose į statomą Branduolinės medicinos tyrimų centrą pristatytas ciklotronas
29
gegužės 2023

Sarens didžiuojasi galimybe prisidėti prie projekto reikšmingo visai Lietuvos medicinai. Platesnis komentaras apie 20 tonų sveriančio ciklatrono kėlimą iš Kauno klinikų: 

,,Šiandien į Kauno klinikose statomą Branduolinės medicinos tyrimų centrą pristatytas ciklotronas – sveikatos priežiūrai ir mokslui svarbus įrenginys.
Ciklotronas ir speciali laboratorinė įranga leis gaminti radiofarmacinius preparatus, reikalingus pozitronų emisijos tomografijos (PET) tyrimams atlikti.

Šiuo metu Lietuva radiofarmacinius preparatus įsigyja iš užsienio šalių, tačiau kai kurių junginių atgabenti iš užsienio valstybių tiesiog neįmanoma dėl jų trumpo skilimo laiko. Turint galimybę pasigaminti šiuos radiofarmacinius junginius Kauno klinikose, įvairių onkologinių, kardiologinių, neurologinių ir kitų ligų diagnostika taps dar ankstyvesnė ir tikslesnė.

Branduolinės medicinos tyrimų centras ne tik padės gerinti piliečių sveikatą, bet ir suteiks galimybę mokslininkams atlikti mokslinius tyrimus, kurti naujus diagnostikos ir gydymo metodus.''

Už nuotraukas dėkojame Kauno Klinikoms.