Vilniaus Rotušės aikštės projektas
Neįprastos operacijos metu Sarens kranas Lietuvoje išardė didžiulį bokštinį kraną
1
kovas 2018

Vilniaus miesto širdyje Lietuvoje įsikūrę istoriniai miesto rūmai atkuriami į prabangų viešbutį, kurį tikimasi atidaryti kitą pavasarį.

Vykdant restauravimo darbus, Rotušės aikštės kieme buvo pastatytas bokštinis kranas. Projektas buvo baigtas ir bokštinį kraną teko išmontuoti. Tačiau jis stovėjo kieme toliau nuo gatvės, todėl buvo sunku įvažiuoti į kiemą atlikti užduotį.

Sarens 300t galios keliamasis kranas buvo surinktas su papildoma strėle, kad išmontuotų didžiulį bokštinį kraną. „Sarens“ komanda pastatė kraną rekonstruotuose „Pac Houses“. Pastačius vėjo greitis buvo atidžiai stebimas prieš pradedant operaciją. Kai vėjas buvo stabilus, komanda atsargiai išstūmė teleskopą ir nuotoliniu būdu valdė bokštinį kraną. Bokštinio krano dalys turėjo būti pakeltos per namą, o tai dar labiau padidino sudėtingumą. Krano operatorius tiesiogiai nematė išardomų dalių ir vadovavosi kitų komandos narių nurodymais, kurie jam signalizavo nuotoliniu būdu.

Komanda  suorganizavo visą operaciją saugiai. Užduotis pareikalavo koordinacijos, patyrusių darbuotojų ir gero komandinio darbo, bei tęsėsi visą dieną.